Izložba radova sa V likovne kolonije u „Bunjevačkoj matici“

Izvor:  Bunjevački Media Centar   Petak, 17.11.2017. 20:30


20171117 184209 

U petak, 17. novembra 2017. godine, u prostorijama „Bunjevačke matice“ svečano je otvorena izložba radova sa V likovne kolonije u organizaciji „Bunjevačke matice“.

 

Likovna kolonija je održana 17. i 18. juna na salašu Milana Uzelca, kraj Ludoškog jezera, a u radu kolonije učestvovalo je tri umitnice u tehnici slame i osam slikara, Snežana Kujundžić, Nela Horvat, Ivana Dulić, Ksenija Vuković i Ilonka Bogešić, Ivan Šarčević, Hari Četvei, Mirko Kesegi, Milan Uzelac, Josip Keler i Toma Marjanović.


GALERIJA FOTOGRAFIJA

 

 

Održana svečana akademija „Braća uvek i uvik zajedno”

Izvor: Bunjevački Media Centar (Tamara Babić)   Ponediljak, 13.11.2017. 13:45


Svečana akademija „Braća uvek i uvik zajedno” održana je u nedilju, 12. novembra na sceni „Jadran”, Narodnog pozorišta u Subotici.

IMG03

Organizatori su bili SKC „Sveti Sava”, BKC „Subotica”, Udruženje dobrovoljaca i njihovih potomaka 1912 - 1918. i Grad Subotica. Ovom akademijom su Srbi i Bunjevci obilužili 99. godina od oslobođenja Subotice u Prvom svitskom ratu.

 

U pozdravnom govoru prisutnima se obratio Boško Boškov a potom Mile Tasić isprid organizatora ove svečane akademije i koji je divanio o dešavanjima pri oslobođenju Subotice u Prvom svitskom ratu, a zatim se prisutnima obratio i gradonačenik grada Subotice, mr Bogdan Laban.

 IMG07

U kulturno-umitničkom dilu programa ove svečane akademije nastupili su: folklorni ansambl BKC „Subotica”, folklorni ansambl „Toza Marković” iz Novog Sada, ženska vokalna grupa „Mironosice”, recitatorka Anđela Stojčić i dramski umitnici Miloš Stanković i Boško Boškov.


 

 

Godišnja skupština UG „Bunjevačko kolo”

Izvor: Bunjevački Media Centar Sombor (Ružica Parčetić)   Subota, 11.11.2017. 14:15

U Maloj galeriji Kulturnog centra „Laza Kostić“ u petak, 03. novembra održana je redovna godišnja skupština Udruženja građana „Bunjevačko kolo“.

skupstina1

Na samom početku pridsidnik udruženja Dejan Parčetić pozdravio je prisutne i zamolio za minut ćutanja u spomen preminulim članovima udruženja.

 

Nakon izbora radnog pridsidništva, uslidilo je čitanje izveštaja o radu i finansijskog izveštaja za prithodnu godinu koje je pridstavio pridsidnik Nadzornog odbora Nikola Žuljević, u kojem je konstatovano da je materijalno-finansijsko poslovanje vršeno u skladu sa Zakonom. Potom je pročitan i plan i program rada, ko i izmene i dopune Statuta koji su jednoglasno usvojeni.

 

Prišlo se na izbor članova Upravnog odbora, Nadzornog odbora i Konferencije. Za članove Upravnog odbora izabrani su: 1. Vesna Stokrp, komercijalista, 2. Zlata Marković, preduzetnik, 3. Stojica Matarić, viši sanitarni tehničar, 4. Valerija Nikolić, profesor razredne nastave, 5. Antun Knezi, dipl. pravnik - advokat, 6. Ivan Bošnjak, penzioner, 7. Šima Petreš, preduzetnik, 8. Ilonka Bogišić, domaćica, 9. Mihajlo Vuković, komercijalista u penziji, 10. Marija Brdarić, preduzetnik, 11. Aleksandar Bošnjak, dipl. ing. poljoprivrede, privrednik, 12. Aleksandra Medurić Kalčan, dipl. pravnik, sudija, 13. Dejan Parčetić, dipl. ekonomista.

skupstina2

Za članove Nadzornog odbora imenovani su: 1. Nikola Žuljević, dipl. ekonomista, 2. Ivan Jurišić, dipl. pravnik - advokat, 3. Andrej Ermenc, ekonomista.

Za članove konferencije izabrani su:
1. Dr sci. med. Katarina Mastilović,
2. Dragan Kubatov, umitnički rukovodilac,
3. Jelena Ćekić, dipl. pravnik,
4. Pavle Blesić, umitnik, slikar,
5. Boris Bošnjak, dipl. ing. poljoprivrede,
6. Zlatko Lemić, elektro - monter,
7. Sonja Romić Švec, dipl. ekonomista,skupstina3
8. Franja Parčetić, poljoprivrednik,
9. Angelina Kolić Nađ, dipl. geograf - turizmolog,
10. Dragoslav Đulinac, mašinski tehničar,
11. Marko Parćetić, student prava,
12. Marina Rabljanović, penzioner,
13. Milan Matarić, veterinarski tehničar,
14. Aleksandar Jonić Kalčan, student prava,
15. Kata Vranić, profesor razredne nastave,
16. Cecilija Tomić, novinar,
17. Katarina Maksimović, negovateljica i personalni asistent,
18. Jelena Mastilović, student medicine,
19. Dragica Ivanić, administrativni radnik,
20. Jasna Kovačević, dipl. pravnik,
21. Antun Raič, komercijalista u penziji,
22. Željko Peteš, preduzetnik,
23. Zlatko Ševo, preduzetnik,
24. Aleksandar Tancer, vozač - mehaničar,
25. Milica Mastilović, student medicine,
26. Filip Bošnjak, student prava,
27. David Kecman, novinar,
28. Prof. dr Filip Kulić, profesor na Fakultetu tehničkih nauka i
29. Antun Fratrić, poljoprivrednik, koji je ujedno imenovan za zaminika pridsidavajućeg Konferencije.

 

Na kraju Skupštine pridsidnik udruženja, Dejan Parčetić je čestito svima na lipim rezultatima u prithodnoj godini i podsitio da je oktobra ove godine udruženje proslavilo 96. godina postojanja i rada s čime se ritko koje udruženje mož pofalit.