│ Izvor: BMC │ Ponediljak, 10.06.2019. │

Nagrađeni najbolji radovi projekta „Bunjevačka lipa rič”

Povodom svršetka 12. nagradnog konkursa dice stvaraoca na bunjevačkom jeziku, odnosno projekta „Bunjevačka lipa rič”, u prostorijama Bunjevačke matice u subotu, 08. juna održana je svečana priredba na kojoj su dica dobila zaslužene zafalnice i nagrade.

IMG 8641

Projekat „Bunjevačka lipa rič” traje već dvanaest godina, a njegova ideja je da unapridi učenje i niguje bunjevački jezik kod dice. Projekat podstiče mlade na dičije stvaralaštvo, čuvanje bunjevačke tradicije i običaja, i uključuje ih u kulturni život grada.

O tom koliko je važno nigovati i brinuti o maternjem jeziku prisutnima su divanili počasni pridsidnik Matice bunjevačke, gospodin Ivan Sedlak i nastavnik Osnovne škule „Sečenji Ištvan” Damir Išpanović.

IMG 8604

Na konkurs je pristiglo priko 50 likovni radova, 22 rada iz oblasti poezije i 23 iz oblasti proze. U projektu su učetvovale Osnovne škule „Sečenji Ištvan” - Subotica, „Sveti Sava” - Subotica, „Ivan Milutinović” - Subotica, „Ivan Milutinović” - Mala Bosna, „Matija Gubec” - Tavankut, „Vuk Karadžić” - Bajmak, „Bosa Milićević” - Novi Žednik, „Pionir” - Stari Žednik.

 

NAGRADE


│Poezija│

1-4 razred

1. Emil Ivković Ivandekić, „Cvit“, 2. razred, „Vuk Karadžić“ Bajmok

2. Lara Šegina, „Proliće u naninoj bašči“, 3. razred, „Matija Gubec“ Tavankut

3. Nikolina Sedlak, „Jesen“, 4. razred, „Sveti Sava“ Subotica

5-8 razred

1. Bojan Francišković i Željan Gabrić, „Stihovni ričnik“, 7. razred, „Sečenji Ištvan“

2. Dragana Drčić, „Volila bi“, 6. razred, „Bosa Milićević“ Novi Žednik

3. Željan Gabrić, „Mami za 8. mart“, 7. razred, „Sečenji Ištvan“


│Proza│

1-4 razred

1. Vasilija Đačić, „Šta je ljubav“, 4. razred, „Sveti Sava“, Subotica

2. Žana Suknović, „Proliće u mojoj bašči“, 3. razred, „Matija Gubec“ Tavankut

3. Teodora Vujković, „Proliće u mojoj bašči“, 1. razred, „Matija Gubec“ Tavankut

5-8 razred

1. Hermina Kumer, „Prijateljstvo“, 7. razred, „Vuk Karadžić“ Bajmok

2. Bojan Francišković, „Moj Salaš“, 7. razred, „Sečenji Ištvan“

3. Anđela Suturović, „Didin salaš“, 6. razred „Matija Gubec“ Tavankut


│Specijalna nagrada│

Andrea Horvat, „Zaljubljena mala“, 7. razred, „Bosa Milićević“, Novi Žednik

 

K. S.


Galerija fotografija